Dell 4694161 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | 4694161 |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00DG6ZAHI |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Celeron |
| Processor Speed: | 1.50 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 2 x USB 3.0 HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Video Chipset: | Intel HD Graphics |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Green Compliance: | ENERGY STAR 5.2 EPEAT Gold |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| Dimensions | |
| Width: | 13 in |
| Depth: | 9.4 in |