Dell BLCW21Z3 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | BLCW21Z3 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Processor Speed: | 1.2 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 5 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touchpad |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Ethernet - RJ45 FireWire 400/IEEE 1394 - 4 pin Serial ATA - 7 pin USB - Universal Serial Bus 2.0 VGA |
| Slots: | Express Card 34 Express Card 54 SD Card |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen & LED Backlight |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | CD-RW/DVD-ROM |
| Solid State Drive Capacity: | 128 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11b Wireless Ethernet - IEEE802.11g |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Height: | 1.1 in |
| Width: | 11.7 in |
| Depth: | 8.7 in |
| Weight: | 3.78 lbs |