Dell BVCS31A Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | BVCS31A |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.4 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 3 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Slots: | Express Card 34 MultiMedia Card (MMC) SD Card |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Max Resolution: | 1366 x 768 (WXGA) |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam |
| Dimensions | |
| Weight: | 4.28 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 2.5 GT/s |