Dell NI15OVFSAPP Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | NI15OVFSAPP |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus 2.0 HDMI Ethernet - RJ45 Audio - Line Out (1/8" Mini) Audio - Line In (1/8" Mini) |
| Display | |
| Display Size: | 15.6 in |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Display Type: | LCD Display w/ LED Backlight |
| Max Resolution: | 1366 x 768 (WXGA) |
| Video Chipset: | Intel HD Graphics |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Wireless Ethernet - IEEE802.11n Wireless Ethernet - IEEE802.11g Fast Ethernet Wireless Ethernet - IEEE802.11b |
| Included Devices: | Built-In Webcam |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |