Dell OLDTDELLD600 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | OLDTDELLD600 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.6 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 400 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR-SDRAM (DDRRAM) |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad TrackPoint |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Ethernet - RJ45 FireWire 400/IEEE 1394 - 4 pin S-Video Serial - RJ11 (Phone Jack) USB - Universal Serial Bus 2.0 VGA |
| Slots: | Type I PC Card Type II PC Card |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen & LED Backlight |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Storage | |
| Included Drives: | CD-RW/DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 40 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11b |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows XP Pro |
| Dimensions | |
| Weight: | 5.12 lbs |