Dell XPSU125327CRBFB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Dell |
| SKU: | XPSU125327CRBFB |
| Processor | |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Processor Cores: | Dual-Core |
| Processor Speed: | 1.6 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| System | |
| Input Devices: | Touch Screen Touchpad Keyboard |
| Display | |
| Display Size: | 12.5 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 128 GB |
| Number of Solid State Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Included Devices: | Built-In Webcam |
| Dimensions | |
| Height: | 0.59 in |
| Weight: | 3.35 lbs |
| Width: | 12.48 in |
| Depth: | 8.46 in |