Fujitsu A1F8J3E607931001 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | A1F8J3E607931001 |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 3 x 4-pin Type A USB 2.1 - USB 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire 1 x RJ-45 Network 1 x 100-pin Docking 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Audio In 1 x RJ-11 Modem 1 x DC Power Input |
| Slots: | PC Card Type II Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Display Size: | 13.3 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 3.75 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.52" Height x 12.56" Width x 9.61" Depth |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.52" Height x 12.56" Width x 9.61" Depth |
| Video Memory: | Shared |