Fujitsu A37653E91H9B1006 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | A37653E91H9B1006 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i7 |
| Processor Speed: | 2.66 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Stylus TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x 100-pin Dock 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Headphone 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | ExpressCard/54 Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator HD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 8.25 Hour |
| Green Compliance: | EPEAT Silver Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 12.6 in |
| Depth: | 9.6 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 1.27 GB Shared |