Fujitsu A40383E908EA1001 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | A40383E908EA1001 |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 1 x Dock 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input |
| Slots: | ExpressCard Secure Digital (SD) Card MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO xD-Picture Card |
| Display | |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Display Size: | 12.1 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 6 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star RoHS WEEE |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |