Fujitsu A46371E70JEG1001 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | A46371E70JEG1001 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad Stylus |
| Slots: | ExpressCard/54 Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | Not Included |
| Solid State Drive Capacity: | 64 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.41 Hour |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Video Memory: | Shared |