Fujitsu FPCM11322 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM11322 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touchpad |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x 15-pin HD-15 VGA 3 x 4-pin Type A USB 2.1 - USB 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire 1 x 100-pin Docking 1 x Mini-phone Microphone 1 x Mini-phone Headphone |
| Slots: | PC Card Type II Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | Active Matrix LCD (TFT) |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Display Size: | 13.30 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Battery Life: | 3.75 hour(s) |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Bluetooth Wi-Fi IEEE 802.3ab Bluetooth 2.1 IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 12.6 in |
| Depth: | 9.6 in |
| Weight: | 4.9 lbs |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business with SP1 |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Video Memory: | 384 MB Shared |