Fujitsu FPCM11328 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM11328 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x RJ-45 Network 1 x Dock |
| Slots: | ExpressCard Secure Digital (SD) Card MultiMediaCard (MMC) Memory Stick Memory Stick PRO xD-Picture Card |
| Display | |
| Display Size: | 13.30 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 80 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3ab IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 6 Hour |
| Green Compliance: | RoHS EPEAT Silver Energy Star WEEE |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business with SP1 |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.52" Height x 12.56" Width x 9.61" Depth |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 12.6 in |
| Depth: | 9.6 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.52" Height x 12.56" Width x 9.61" Depth |