Fujitsu FPCM11681 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM11681 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Slots: | ExpressCard/54 Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input (Integrated) 1 x 15-pin HD-15 VGA (Integrated) 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB (Integrated) 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire (Integrated) 2 x RJ-45 Network (Integrated) 1 x HDMI Digital Audio/Video (Integrated) 1 x Mini-phone Audio In (Integrated) 1 x Mini-phone Audio Out (Integrated) 1 x 100-pin Docking (Integrated) 1 x 15-pin HD-15 VGA (On Port Replicator) 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB (On Port Replicator) 1 x RJ-45 Network (On Port Replicator) 1 x DC Power Input (On Port Replicator) 1 x DVI-D Digital Video (On Port Replicator) 1 x Mini-phone Audio Out (On Port Replicator) |
| Display | |
| Display Size: | 12.10 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth Gigabit Ethernet IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 IEEE 802.3ab |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.25 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.49" Height x 11.69" Width x 9.17" Depth |
| Weight: | 3.90 lbs |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 11.7 in |
| Depth: | 9.2 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.49" Height x 11.69" Width x 9.17" Depth |
| Video Memory: | 1.30 GB Shared |