Fujitsu FPCM21351 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM21351 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel |
| Processor Speed: | 800 MHz |
| Bus Speed: | 400 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | Glide Pad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x VGA 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 1 x DC Power Input 1 x Docking |
| Slots: | CompactFlash Type II Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 5.60 in |
| Max Resolution: | 1024 x 600 |
| Video Chipset: | Intel |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Fast Ethernet Bluetooth IEEE 802.11a/b/g IEEE 802.3u Bluetooth 2.0 |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.50 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 400 MHz |