Fujitsu FPCM21732 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM21732 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Processor Speed: | 1.4 GHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Slots: | SD Card Type I PC Card Type II PC Card |
| Laptop Type: | Notebook |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x DC Power Input 1 x RJ-45 Network 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x RJ-11 Modem 1 x 50-pin Port Replicator 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x Mini-phone Stereo Audio In |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Display Type: | Crystal View |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100/1000 Mbps) Wireless Ethernet - IEEE802.11 Draft N Wireless Ethernet - IEEE802.11a Wireless Ethernet - IEEE802.11b Wireless Ethernet - IEEE802.11g |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 7.75 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows Vista Business |
| Dimensions | |
| Height: | 1.47 in |
| Width: | 10.79 in |
| Depth: | 8.27 in |
| Weight: | 2.9 lbs |
| Dimensions: | 1.47" Height x 10.79" Width x 8.27" Depth |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Media Type: | Notebook PC |
| Dimensions: | 1.47" Height x 10.79" Width x 8.27" Depth |
| Video Memory: | 271 MB Shared |