Fujitsu FPCM23081 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM23081 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i7 |
| Processor Speed: | 1.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x Dock 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Audio Out 1 x HDMI Digital Audio/Video 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | ExpressCard Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Display Type: | Crystal View LED Backlight |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA HD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Weight: | 3 lbs |
| Height: | 1.2 in |
| Width: | 11.1 in |
| Depth: | 8.5 in |