Fujitsu FPCM35037 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM35037 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium III |
| Processor Speed: | 933 MHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Bus Speed: | 133 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 256 MB |
| Maximum Memory: | 768 MB |
| Memory Technology: | SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet |
| Input Devices: | Pen (Stylus) Touch Screen |
| Interface Connection: | Docking Station (Proprietary) Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) IEEE 1394 - (Unspecified) Infrared - IrDA Wireless Fast Infrared (IrDA-FIR) Serial - RJ11 Modular (Phone/Telco) USB - Universal Serial Bus 1.0/1.1 Video - 15 pin High-Density D-shell (VGA) |
| Slots: | Type I CardBus Type I PC Card Type II CardBus Type II PC Card |
| Display | |
| Display Size: | 10.4 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 (XGA) |
| Video Chipset: | Intel Extreme Graphics |
| Storage | |
| Included Drives: | Hard Drive |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Ethernet (10/100 Mbps) Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b |
| Included Devices: | AC Adapter Docking Station Modem Stylus |
| Battery Life: | 4.5 hour(s) |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows XP Tablet PC |
| Dimensions | |
| Weight: | 3.3 lbs |