Fujitsu FPCM430422 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM430422 |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Turion 64 X2 |
| Processor Speed: | 1.90 GHz |
| Bus Speed: | 1600 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Stereo Audio Out 1 x Mini-phone Stereo Microphone/Audio In 1 x RJ-45 Network 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire 1 x RJ-11 Modem 1 x mini-DIN S-Video Out 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x DC Power Input |
| Slots: | CardBus Type II Memory Stick PRO Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 13.30 in |
| Display Type: | Crystal View |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Video Chipset: | ATi Radeon Xpress 1150 |
| Storage | |
| Included Drives: | CD-RW/DVD-ROM |
| Hard Drive Capacity: | 60 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11a/b/g |
| Battery Life: | 2.50 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Home |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.33" Height x 11.53" Width x 9.40" Depth |
| Weight: | 4 lbs |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 11.5 in |
| Depth: | 9.4 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1600 MHz |
| Dimensions: | 1.33" Height x 11.53" Width x 9.40" Depth |
| Video Memory: | 256 MB Shared |