Fujitsu FPCM43826 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM43826 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 14.1 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 3.25 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 13.2 in |
| Depth: | 9.5 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.46" Height x 13.15" Width x 9.50" Depth |
| Video Memory: | 384 MB Shared |