Fujitsu FPCM72774 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | FPCM72774 |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard PC Card Type II Secure Digital (SD) Card Memory Stick MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Type: | Crystal View |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Display Size: | 15.4 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/-R/-RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 2.50 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.44" Height x 14" Width x 10.12" Depth |
| Weight: | 5.90 lbs |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.44" Height x 14" Width x 10.12" Depth |
| Video Memory: | 256 MB Shared |