Fujitsu SPFCP8020002 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | SPFCP8020002 |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 2 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x DC Power Input 1 x RJ-45 Network 1 x IEEE 1394 - FireWire 1 x RJ-11 Modem 1 x 50-pin Dock 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Audio In |
| Slots: | PC Card Type II Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Type: | Crystal View |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel GMA 4500MHD |
| Display Size: | 12.10 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Wi-Fi IEEE 802.3ab IEEE 802.11n |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 7.75 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.47" Height x 10.79" Width x 8.27" Depth |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.40 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.47" Height x 10.79" Width x 8.27" Depth |
| Video Memory: | 783 MB Shared |