Fujitsu XBUYT4410W7001 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | XBUYT4410W7001 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo Mobile |
| Cache Size: | 2 MB |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Pen (Stylus) Touch Screen Touchpad |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Slots: | ExpressCard/54 Memory Stick Secure Digital (SD) Card |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input (Integrated) 1 x HDMI Digital Audio/Video (Integrated) 1 x 15-pin HD-15 VGA (Integrated) 3 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB (Integrated) 1 x 4-pin IEEE 1394 - FireWire (Integrated) 1 x RJ-45 Network (Integrated) 1 x 100-pin Docking (Integrated) 1 x Mini-phone Headphone (Integrated) 1 x Mini-phone Audio In (Integrated) 1 x 15-pin HD-15 VGA (On Port Replicator) 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB (On Port Replicator) 1 x RJ-45 Network (On Port Replicator) 1 x DC Power Input (On Port Replicator) 1 x DVI-D Digital Video (On Port Replicator) 1 x Mini-phone Headphone (On Port Replicator) |
| Display | |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen & LED Backlight |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 4500 MHD |
| Display Size: | 12.10 in |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth Gigabit Ethernet IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 IEEE 802.3ab |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.25 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Software | |
| Operating System: | Microsoft Windows 7 Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 11.7 in |
| Depth: | 9.2 in |
| Weight: | 4 lbs |
| Dimensions: | 1.49" Height x 11.69" Width x 9.17" Depth |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Dimensions: | 1.49" Height x 11.69" Width x 9.17" Depth |
| Video Memory: | 1.30 GB Shared |