Fujitsu XBUYT732W7D004 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Fujitsu |
| SKU: | XBUYT732W7D004 |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00E1R60B6 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i3 |
| Processor Speed: | 2.40 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Tablet PC |
| Input Devices: | TouchPad Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 2 x USB 2.0 1 x USB 3.0 HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Slots: | ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 12.5 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Video Chipset: | Intel HD 4000 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11a/b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth 4.0 + LE |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes |
| Battery Life: | 9.83 Hour |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional Upgradable to Windows 8 Pro |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 12.4 in |
| Depth: | 9.2 in |
| Weight: | 3.97 lbs |