Lenovo 20B6006CUS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Lenovo |
| SKU: | 20B6006CUS |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00GOBBWME |
| Processor | |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Processor Cores: | Dual-Core |
| Processor Speed: | 1.6 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| System | |
| Input Devices: | TrackPoint Touchpad Keyboard |
| Slots: | SDXC Card SDHC Card SD Card MultiMedia Card (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 (WXGA) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Number of Cells: | 3-cell |
| Included Devices: | Built-In Webcam Fingerprint Reader Keyboard Backlight |
| Dimensions | |
| Height: | 0.82 in |
| Weight: | 4 lbs |
| Width: | 13.34 in |
| Depth: | 9.15 in |