Microsoft 4YM00001 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Microsoft |
| SKU: | 4YM00001 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Input Devices: | Touchpad Touch Screen Pen (Stylus) Keyboard |
| Slots: | microSD Card |
| Display | |
| Display Size: | 12 in |
| Features | |
| Battery Life: | 9 hour(s) |
| Dimensions | |
| Height: | 0.36 in |
| Weight: | 1.76 lbs |
| Width: | 11.5 in |
| Depth: | 7.93 in |