Panasonic CF19FJYEXAM Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF19FJYEXAM |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 1.06 GHz |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Input Devices: | TouchPad Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x 15-pin HD-15 VGA 1 x Mini-phone Microphone/Audio In 1 x Mini-phone Stereo Headphone 1 x 100-pin Port Replicator 1 x 9-pin DB-9 Serial 2 x Antenna In 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x IEEE 1394a - FireWire 1 x RJ-11 Modem 1 x RJ-45 Network 1 x DC Power Input |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 10.4 in |
| Max Resolution: | 1024 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Fast Ethernet Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.3u IEEE 802.11a/b/g Bluetooth 2.0 |
| Battery Life: | 8 Hour |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Business Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Height: | 1.9 in |
| Width: | 10.7 in |
| Depth: | 8.5 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Video Memory: | 128 MB Shared |