Panasonic CF52VA1CY1M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CF52VA1CY1M |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.80 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | PC Card Type II ExpressCard/54 Secure Digital (SD) Card Secure Digital Extended Capacity (SDXC) |
| Display | |
| Display Size: | 15.4 in |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 128 GB |
| Features | |
| Battery Life: | 4 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 2 in |
| Weight: | 7.50 lbs |
| Width: | 14 in |
| Depth: | 11.3 in |
| Additional Specifications | |
| Processor Model: | i5-3360M |
| Product Series: | 52 |
| Wi-Fi Model: | Centrino Advanced-N 6235 |
| Green Compliance: | Yes |
| Product Line: | Toughbook |
| Expansion Bay Type: | Multimedia Bay |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Direct Media Interface: | 5 GT/s |
| Wi-Fi Manufacturer: | Intel |
| Product Model: | CF-52VA1CY1M |
| Software Included: | Panasonic UtilitiesRecovery Partition |
| Brand Name: | Panasonic |
| Number of USB 3.0 Ports: | 2 |
| Hyper-Threading: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports: | 2 |
| Parent Retsku: | B00C4OWW1K |
| Memory Card Reader: | Yes |
| Screen Mode: | WUXGA |
| Total Number of USB Ports: | 4 |
| Audio Line In: | Yes |
| Construction: | Semi-rugged |
| Audio Line Out: | Yes |