Panasonic CFU1AQBHZ2M Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Panasonic |
| SKU: | CFU1AQBHZ2M |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.33 GHz |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Rugged Ultra Mobile PC |
| Input Devices: | Stylus Touch Screen Yes |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Headphone 1 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB 1 x 19-pin Dock |
| Slots: | Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Display | |
| Display Size: | 5.60 in |
| Max Resolution: | 1024 x 600 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator 500 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | Not Included |
| Solid State Drive Capacity: | 16 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Fingerprint Reader Yes |
| Battery Life: | 9 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star EPEAT Silver RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Downgrade to Windows XP Professional |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 2.20" Height x 7.20" Width x 5.90" Depth |