Sony SVF14213CXW Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | SVF14213CXW |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00D7ZGT82 |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Product Series: | F |
| Product Line: | VAIO |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Screen Mode: | HD+ |
| Product Model: | SVF14213CXW |
| Brand Name: | Sony |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i3 |
| Processor Speed: | 1.90 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Backlight Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows 8 |