Sony VGCLT33E Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGCLT33E |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Cache Size: | 3 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Desktop Computer |
| Interface Connection: | RJ-45 Network |
| Display | |
| Display Size: | 22 in |
| Video Chipset: | NVIDIA GeForce 8400M GT |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 640 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 2 |
| Software | |
| Operating System: | Windows Vista Home Premium with SP1 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11a/b/g Gigabit Ethernet |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Laptop Type: | Desktop Computer |