Sony VGNNW345GB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGNNW345GB |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Bus Speed: | 80 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 1 x RJ-45 Network |
| Slots: | ExpressCard/34 Memory Stick PRO |
| Display | |
| Display Size: | 15.50 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator HD |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet IEEE 802.3ab |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 4 Hour |
| Green Compliance: | RoHS |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium x64 |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 1.20" Height x 14.60" Width x 9.80" Depth |
| Weight: | 6 lbs |
| Height: | 1.2 in |
| Width: | 14.6 in |
| Depth: | 9.8 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 80 MHz |
| Dimensions: | 1.20" Height x 14.60" Width x 9.80" Depth |
| Video Memory: | 1.71 GB |