Sony VGNP788KN Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGNP788KN |
| Memory | |
| Maximum Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Netbook |
| Input Devices: | Pointstick |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input 1 x Mini-phone Headphone 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Slots: | Memory Stick Duo Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Type: | X-black |
| Max Resolution: | 1600 x 768 |
| Video Chipset: | nVIDIA Graphics Media Accelerator 500 |
| Display Size: | 8 in |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity: | 64 GB |
| Hard Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Network Card: | Wi-Fi Bluetooth IEEE 802.11n Bluetooth 2.1 |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 3.50 Hour |
| Green Compliance: | Energy Star EPEAT Silver RoHS |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 0.80" Height x 9.70" Width x 4.80" Depth |
| Height: | 0.8 in |
| Width: | 9.7 in |
| Depth: | 4.8 in |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Dimensions: | 0.80" Height x 9.70" Width x 4.80" Depth |