Sony VGNSR599GDB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGNSR599GDB |
| Features | |
| Energy Star Compliant: | Yes |
| Green Compliance: | Yes |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 6.50 Hour |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/34 Memory Stick PRO Memory Stick Duo Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 13.3 in |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 12.4 in |
| Depth: | 9.2 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.34" Height x 12.40" Width x 9.20" Depth |
| Video Memory: | 512 MB Semi-shared |