Sony VGNZ899GAB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGNZ899GAB |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.53 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/34 Memory Stick PRO Secure Digital (SD) Card Memory Stick PRO Duo |
| Display | |
| Display Size: | 13.1 in |
| Max Resolution: | 1600 x 900 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Fingerprint Reader Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.50 Hour |
| Dimensions | |
| Height: | 1.3 in |
| Width: | 12.4 in |
| Depth: | 8.3 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 1066 MHz |
| Dimensions: | 1.30" Height x 12.40" Width x 8.30" Depth |
| Video Memory: | 1.96 GB |