Sony VPCCW2QGXB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VPCCW2QGXB |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i7 |
| Processor Speed: | 2.66 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Interface Connection: | 1 x DC Power Input |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 640 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional |