Sony VPCEE23FXT Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VPCEE23FXT |
| Features | |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 3 Hour |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Athlon II |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | TouchPad |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes |
| Slots: | Memory Stick PRO Duo Secure Digital (SD) Card Memory Stick PRO |
| Display | |
| Display Size: | 15.5 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Video Chipset: | ATI Mobility Radeon HD 4250 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/R/RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 14.6 in |
| Depth: | 9.8 in |
| Weight: | 5.90 lbs |