Sony VPCF11NFXH Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VPCF11NFXH |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 1 GB Dedicated |
| Dimensions | |
| Weight: | 6.90 lbs |
| Depth: | 10.4 in |
| Width: | 15.3 in |
| Height: | 1.6 in |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Display | |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Display Size: | 16.4 in |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |