Toshiba PPM78U00200U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PPM78U00200U |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.4 GHz |
| Number of Processor Cores: | Dual-Core |
| Cache Size: | 3 MB |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 |
| System | |
| Input Devices: | Keyboard Touchpad |
| Display | |
| Display Size: | 12.1 in |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Max Resolution: | 1280 x 800 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Features | |
| Included Devices: | Fingerprint Reader |
| Battery Life: | 5.1 hour(s) |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.5 in |
| Width: | 12 in |
| Depth: | 9.4 in |
| Weight: | 4.6 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 5 GT/s |