Toshiba PSAT9U00F004 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSAT9U00F004 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.13 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/54 xD-Picture Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 16 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Battery Life: | 5.30 Hour |
| Number of Cells: | 12-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 15.1 in |
| Depth: | 10.2 in |
| Additional Specifications | |
| Video Memory: | 512 MB Semi-shared |