Toshiba PSKN2U01800C Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSKN2U01800C |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core i3 |
| Processor Speed: | 2.50 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 6 GB |
| Maximum Memory: | 16 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook |
| Input Devices: | Touch Screen No |
| Display | |
| Display Size: | 17.3 in |
| Video Chipset: | Intel HD 4000 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/R/RW |
| Hard Drive Capacity: | 750 GB |
| Features | |
| Green Compliance: | WEEE |
| Software | |
| Operating System: | Windows 8 |