Toshiba PSLL0U01H00D Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSLL0U01H00D |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Maximum Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Memory Stick Memory Stick PRO miniSD Card microSD Card MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 16 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 6-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 15.1 in |
| Depth: | 10.2 in |
| Weight: | 6 lbs |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Video Memory: | 1.30 GB Shared |