Toshiba PSLP0U00K003 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSLP0U00K003 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Maximum Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Input Devices: | TouchPad |
| Slots: | ExpressCard/54 Secure Digital High Capacity (SDHC) Memory Stick Memory Stick PRO MultiMediaCard (MMC) |
| Display | |
| Display Size: | 17.3 in |
| Max Resolution: | 1600 x 900 |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Microphone Yes Built-In Webcam Yes |
| Number of Cells: | 12-cell |
| Dimensions | |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 16.4 in |
| Depth: | 10.7 in |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 3600 MHz |
| Video Memory: | Shared |