Toshiba PSLQ1U009009 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Toshiba |
| SKU: | PSLQ1U009009 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Bus Speed: | 800 MHz |
| Memory | |
| Installed Memory: | 3 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Laptop Type: | Notebook PC |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card |
| Display | |
| Display Size: | 14 in |
| Display Type: | LED Backlight |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-RAM/?R/?RW |
| Hard Drive Capacity: | 250 GB |
| Solid State Drive Capacity: | Not Included |
| Features | |
| Included Devices: | Built-In Webcam Yes |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Professional Downgrade to Windows XP Professional |