Hitachi L32A403 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Hitachi |
| SKU: | L32A403 |
| Display Panel | |
| Display Type: | LCD TV |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Broadcast Standards | |
| Broadcast Format Displayed: | 720p |
| Digital Tuner: | ATSC |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes VGA Yes Component Video Yes S-Video Yes Composite Video Yes Digital Audio Yes Headphone Yes |
| Physical Specifications | |
| Weight: | 22.40 lbs |
| Other Features | |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Additional Specifications | |
| Comb Filter: | 3D Y/C |
| Green Compliance: | Yes |
| Analog Tuner: | NTSC |
| RMS Output Power: | 24 W |
| Number of HDMI: | 2 |