JVC EM32T Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | JVC |
| SKU: | EM32T |
| Display Panel | |
| Contrast Ratio: | 6 000 000:1 |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Response Time: | 6.50 ms |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes |
| Other Features | |
| VESA Mount: | 100 x 100 |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 3.1 in |
| Height: | 19.20 in |
| Width: | 28.70 in |
| Depth: | 7.50 in |
| Additional Specifications | |
| Number of HDMI: | 2 |
| Green Compliance: | Yes |
| Product Line: | Emerald |
| Analog Tuner: | NTSC |
| Product Model: | EM32T |
| Brand Name: | JVC |
| Operating Power Consumption: | 60 W |
| Parent Retsku: | B0094NPDEM |
| Number of USB Ports: | 1 |
| Standby Power Consumption: | 1 W |
| Comb Filter: | 3D Y/C |
| Response Time: | 6.50 ms |
| RMS Output Power: | 20 W |
| Parental Control: | V-chip |