Unwind and relax with the Naxa 22" Widescreen LED HDTV. This television features a slim design and resolution of 1920 x 1080, with an HDTV signal capability of 480p/720p/1080i, aspect ratio of 16:9 and contrast ratio of 600:1. Its ENERGY STAR compliance helps to keep you entertained while minimizing its energy usage.
| Basic Info |
| Brand: | Naxa |
| SKU: | NT2207 |
| Display Panel |
| Static Contrast Ratio: | 1 000:1 |
| Diagonal Screen Size: | 22 in |
| Interface |
| Interface Connection: | USB Yes |
| Other Features |
| VESA Mount: | 100 x 100 |
| Physical Specifications |
| Depth Without Stand: | 8.5 in |
| Weight: | 12.60 lbs |
Naxa NT1902Naxa NT1304