Samsung HG32NA470PFXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | HG32NA470PFXZA |
| Display Panel | |
| Display Type: | LED-LCD TV w/ LED Backlight |
| Diagonal Screen Size: | 32 in |
| Max Resolution: | 1366 x 768 |
| Response Time: | 8 ms |
| Broadcast Standards | |
| Digital Tuner: | ATSC |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes |
| Audio Video Connectors: | HDMI Yes VGA Yes Component Video Yes Composite Video Yes Digital Audio Yes |
| Other Features | |
| VESA Mount: | 200 x 200 |
| Green Compliance: | Energy Star REACH |
| Physical Specifications | |
| Height: | 19.42 in |
| Width: | 29.09 in |
| Depth: | 7.55 in |
| Depth Without Stand: | 3.7 in |
| Weight: | 12.80 lbs |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00AJ36MUU |