Samsung HG40NA570LFXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | HG40NA570LFXZA |
| Display Panel | |
| Diagonal Screen Size: | 40 in |
| Response Time: | 8 ms |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes |
| Other Features | |
| VESA Mount: | 200 x 200 |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 3.7 in |
| Height: | 23.90 in |
| Width: | 36.52 in |
| Depth: | 8.96 in |
| Weight: | 19.80 lbs |