Samsung PN51E550D1FXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | PN51E550D1FXZA |
| Display Panel | |
| Diagonal Screen Size: | 51 in |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes Ethernet Yes |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 2.2 in |
| Height: | 31 in |
| Width: | 47.10 in |
| Depth: | 12 in |
| Weight: | 46.50 lbs |