Samsung PN64F8500AFXZA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Samsung |
| SKU: | PN64F8500AFXZA |
| Display Panel | |
| Diagonal Screen Size: | 64 in |
| Interface | |
| Interface Connection: | USB Yes Ethernet Yes |
| Physical Specifications | |
| Depth Without Stand: | 1.9 in |
| Height: | 36.30 in |
| Width: | 58.40 in |
| Depth: | 12.60 in |
| Weight: | 72.30 lbs |